Кућа Животиње
Категорија:

Животиње

Оглашавање

Генерално, ово су седентарне птице. Зими одлете само из северне тајге, где су мразеви, по њиховим стандардима, потпуно неподношљиви. Али чешће него не, ове птице остају да зимују у својој домовини.

Где нестају буллфинцхес са почетком топлог времена? Мигрирају у четинарске шуме, где се размножавају од априла до августа, успевајући да положе 2 квачила од 5-7 јаја.

Стране: 1 2

Оглашавање

Ескобар је 1980-их илегално увезао нилске коње из Африке у Колумбију за свој зоолошки врт. прошлог века. Након што је умро, 4 животиње су се населиле у рибњаку у близини његовог имања. Успели су не само да преживе, већ и да се размножавају.

У Колумбији нилски коњи немају природних непријатеља, па је популација почела нагло да расте. Године 2006. „породица” женке, мужјака и младунчета виђена је већ стотину километара од имања наркобоса. У Колумбији тренутно има 170 нилских коња, што је највећа популација ван афричког континента.

Стране: 1 2

Оглашавање

‌Грађани Уједињеног Краљевства озбиљно су забринути због све већег броја агресивних галебова који већ нападају кућне љубимце. Конкретно, забележено је неколико случајева напада птица на домаће мачке, па се власницима бркатих и репатих мачака топло саветује да не остављају свог љубимца напољу без надзора или да буду што је могуће опрезнији.

Број галебова у Великој Британији наставља да расте. Недавно је чак постојао извештај да је пернато створење напало човека који је први бранио своју мачку.

Стране: 1 2

Оглашавање

‌Јапански и швајцарски истраживачи су открили да мрави Цампонотус флориданус ампутирају удове својим ближњима ако то захтева опстанак ових потоњих. Другим речима, ово су прве животиње, осим људи, способне за такве поступке „из медицинских разлога“.

Ови инсекти немају посебну жлезду карактеристичну за друге врсте мрава. Као део експеримента, истраживачи су повредили мрава у пределу кука и приметили да су здрави појединци уклонили захваћену ногу изнад места повреде како би спасили мрава.

Стране: 1 2

Оглашавање

Краљевско зоолошко друштво Шкотске, у саопштењу за јавност представљеном на свом званичном сајту, пренело је добре вести из Националног парка Кернгормс. Организација је саопштила да су представници шкотске популације врсте Фелис силвестрис силвестрис, познате као средњоевропска шумска мачка, донели прво потомство након што су њене јединке прошлог лета смештене у национални парк.

Напомиње се да су животиње имале потомство пре неколико месеци. Зоолози су донели одговарајући закључак на основу активности две женске мачке према њиховим ГПС трацкерима. Након тога, једна од камерних замки снимила је једну од јагњећих женки заједно са њеним младунцима. Према речима стручњака, мачиће су родили мужјаци, који су такође враћени у дивљину у лето 2023. године.

Стране: 1 2

Оглашавање